Asırı Saglıklı Kurabiye Sandvic – Sucluluk duygusu içermez!

Asırı Saglıklı Kurabiye Sandvic – Sucluluk duygusu içermez!


Hayatım boyunca diyet yapamadım, detoks gibi uc noktalardaki beslenme türleri ise asla bana göre değil. Kilo vermek istediğimde diyetisyen yardımıyla (5 yıl önce) sağlıklı bir şekilde çok rahat kilo vermistim, hem de yediklerimden keyif alarak. Hayatta en çok keyif veren şeylerden biri yemek yemek, onu da tatsız bir hale getirmek bana göre değil. Bu sefer daha önce yaptığım saglıklı beslenme programına uyarak besleniyorum.  Sürekli yeni tarifler pesindeyim. Tesadüfen keşfettigim 3 malzemeli kurabiye tarifini de görünce denemek istedim. Ara öğünlerde özellikle akşam 4 civarı gelen o tatlı krizlerime derman olmasını dileyerek. Acıkcası hic umutlu degildim, bu tarz tarifler tatlı krizimde hep hüsrana ugratmıstı. Bu sefer öyle olmadı, bayılarak yedim. Muzu çok sevdigimden mi bilmiyorum, bugün 2. kez tarifi iki katı malzeme ile yaptım. Öyle bir sevmek. :)

Asırı Saglıklı Kurabiye Sandvic

Malzemeler:

2 adet muz (tercihen olgun)

3/4 su bardagı yulaf ezmesi

1 corba kasıgı (15 ml) kakao

2 corba kasıgı (30 ml) file badem (opsiyonel)

Ara dolgu icin;

2 corba kasıgı (30 ml) ev yapımı sekersiz yer fıstıgı ezmesi

Yapılısı:

  1. Muzları bir catal yardımıyla ezin.
  2. Kakao, yulaf ezmesi ve file bademi ekleyin ve catal yardımıyla iyice karıstırın.
  3. Yaglı kagıt serdiginiz bir fırın tepsisine 2 cm capında daireler seklinde dizin. Kurabiyeler kabarmayacagından cok aralık bırakmanıza gerek yok.
  4. Fırında 170C’de 6-8 dakika pisirin.
  5. 1-2 dakika sogumaya bırakın.
  6. 2 asırı saglıklı kurabiye arasına 1 cay kasıgı kadar kendi hazırladıgınız ev yapımı fıstık ezmesi ekleyin.

Bu tarifle istediginiz gibi oynayabilirsiniz. İcerisine fındık, ceviz, kuru cranberry, keten tohumu vb  kuruyemislerin yanı sıra %70 ve üzeri kakao oranlı bir bitter çikolatayı minik parçalar halinde ekleyip, kendi favorinizi yaratabilirsiniz.

+ There are no comments

Add yours