Hindistan cevizli ve muzlu smoothie

Hindistan cevizli ve muzlu smoothie


ingredients_coconutsmoothie_hindistancevizlisütlüsmoothie_sağlıklısmoothietarifi

Mayısın 20si olmuş hiç söylemiyorsunuz! :) Şurda yaz aylarına girmemize 10 güncük kaldı, bazılarımız çoktan diyet yapmaya başladı, bazılarımız hep sağlıklı beslenme adı altında diyette, bazılarımız ise benim gibi sağlıklı beslenmek isteyip vakit bulamadığı için sağlıksız beslendiği bahanesine sığınıyor. Siz beni örnek almayın :) Ben arada sırada alternatif sağlıklı ara öğünler keşfetmeyi seviyorum. Hindistan cevizli smoothie de ara öğün arayışıyla ortaya çıktı. Smoothie hazırlaması 5 dakika sürdüğü için oldukça da pratik. Termosa koyup işe giderken ya da pikniğe giderken yanınızda da taşıyabilirsiniz. Hindistan cevizi suyunu pek sevemediğim için çok az kullandım. Onun yerine sütü bol kullandım. Eskiden smoothie içerken şekersiz gelirdi ve ilave olarak şekere alternatif olarak bal eklerdim. Bu tarifte eksikliğini pek hissetmedim ama dilerseniz 2 çorba kaşığı bal ilave edebilirsiniz.

Süre: 10 dk

2 kişilik

Malzemeler:

1 cup taze hindistan cevizi dilimleri, kabukları soyulmuş

1/4 cup hindistan cevizi suyu

1/2 su bardağı süt

2 adet muz

Buz

 

Hazırlanışı:

Blender’a buz haricindeki tüm malzemeleri koyup karıştırın, en son buz  ekleyip kısa bir süre daha karıştırmaya devam edin. Buz dolu bir bardağa dökerek servis edebilirsiniz.

Muzlusmoothietarifi_muzluhindistancevizitarifi_içecektarifi_alkolsüziçecektarifi Sağlıklıiçecek_sütlüiçecek_milkshake_muzluhindistancevizlismoothietarifi

Sütlümeyvelikokteyl_alkolsüzkokteylsütlümuzlu_muzhindistancevizi

 

+ There are no comments

Add yours