Nutella Bread Pudding / Nutellalı ekmek puddingi

Nutella Bread Pudding / Nutellalı ekmek puddingi


Merhabalar!

Bu sabah İstanbul’da Aralık ayından pek beklenmeyen bol güneşli bir güne uyandım. Hem çalışma hayatının temposundan, hem de kapalı hava şartlarından dolayı hasret kalmışım güneşe. Herkes aynı hislerdeydi sanırım çünkü bütün İstanbul sokaktaydı. Ben bugünün tarifine kahvaltıdan hemen sonra karar verdim ve pazar alışverişi için Macrocenter’a doğru yola çıktım :)

Nutella Bread pudding tarifini  Inspiredtaste‘ten buldum. Aslında tarif birazcık bayat kruvasanları değerlendirmek için yapılmış, bizdeki bayat ekmekleri değerlendirmek için yapılan tariflere benziyor.  Ben tarife sadık kalarak kruvasanlarla denedim ama fırsat bulduğumda bayat ekmekle de denemek istiyorum.

Tarifte farklı olarak sadece vanilya ekstresi yerine şekerli vanilin kullandım, ama vanilya aroması da kullanabilirsiniz.

Nutellalıekmek

Malzemeler:

3 adet        Kruvasan ( 1-2 günlük)

3/4 cup     Nutella

1/4 cup      Ceviz

2 adet         Yumurta

200 ml.      Krema

1 paket       Vanilin

1/4 çay kaşığı  Tuz

1/2 cup       Şeker

 

Yapılışı:

1. Fırınınızı önceden 180C’ye ısıtın.

2. Kruvasanları 2’ye kesip bir tarafına Nutella sürün ve birleştirin. 4 cmlik parçalara kesip, fırın kabınızın içine yerleştirin.

3. Cevizleri kabaca doğrayıp, fırın kabına serpiştirin.

4. Derin bir kasede yumurta, krema, vanilin, tuz ve şekeri orta hızda mikser ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı fırın kabının içerisine dökün.

5. Karışımın kruvasanlar tarafından iyice emildiğinde, üzerini aluminyum folyo ile kaplayıp fırına verin. 30 dk sonra fırından alıp aluminyum folyoyu çıkartıp yaklaşık 15 dk daha fırınlayın. Ekmek pudingi altın sarısı rengini alınca fırından alabilirsiniz.

Afiyet olsun!

Nutellalıekmekpudingi, Nutellalıpuding, nutellalıbayatekmek

 

 

+ There are no comments

Add yours