Yaban mersinli ve Muzlu Smoothie / Blueberry Banana Smoothie

Yaban mersinli ve Muzlu Smoothie / Blueberry Banana Smoothie


Bu aralar sağlıklı yiyecekleri araştırıyordum, gözüme hep yabanmersini takılıyordu. Zekayı geliştiren 7 besinden biri olarak kabul edilen yaban mersini aynı zamanda kanser önleyici, pıhtılaşmanın azalmasına, damar sertliği oluşumunun engellenmesine yardımcı ve başta ülser olmak üzere mide rahatsızlıklarına iyi gelen çok güçlü bir antioksidanmış! Yani bol bol yemek lazım :)

Ben yaban mersinli reçelleri çok severim, yaban mersinli muffine bayılırım ama yemek yaparken hiç kullanmamıştım. Markette gezinirken de görünce neden olmasın dedim! İlk olarak smoothie yapmak istediğim için yabanmersinine en çok muzun yakışıcağını düşündüm ve gerçekten tadı çok güzel oldu. Hatta kokusu bile güzeldi.  Biraz daha yaban mersini kullansaydım daha belirgin bir mor elde edebilirmişim. Saat 4-5 civarında o çılgınca bir açlık geldiğinde, yemeğe de çok varken smoothie süper bi seçenek oluyor. Hem sağlıklı, hem az kalorili hem de tadı çok güzel! Bu 3 özelliği yanyana bulmak pek kolay değil!

yabanmersinli-içecek-smoothie-muzlu-yabanmersini-blueberrysmoothie

Yaban mersinli, muzlu Smoothie Tarifi

Malzemeler:

1/2 su bardağı yaban mersini

1/2  muz

1/2 su bardağı yoğurt

Yapılışı:

Blender’a muzu parçalara ayırarak koyun. Üstüne yaban mersinini ve yoğurtu ekleyin ve yüksek devirde çalıştırın. Bardaklara koyduktan sonra üstüne yaban mersini koyarak süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun!

Blueberry Banana Smoothie Recipe:

Ingredients:

1 ripe banana

1 cup frozen blueberries

1 cup yogurt

Directions: In a blender, combine banana, blueberries, and yogurt. Blend on high speed until smooth. Bon Appetit! 

IMG_8768

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment