A room without books is like a body without a soul.

A room without books is like a body without a soul.


Merhabalar!

Buradan kararlı insanlara sesleniyorum! Size çok özeniyorum! Kararsızlık yüzünden 1.5 sene önce taşınmış olmamıza rağmen evin dekorasyonla ilgili eksikliklerini hala bitiremedik. “Bu duvara fotoğraf ya da resim assak mı?”, “Bi kitaplık alsak mı? Bu köşeye sığacak miniklikte bulabilir miyiz?” “Yatak odasında TV gerekli mi değil mi?” gibi bir sürü sorularla boğuşurken aklıma şu cümle geldi:

“En kötü karar kararsızlıktan iyidir.”

Kız kardeşim Berna’nın da hadi artık birşeyler yapalım demesiyle yola koyulduk. Daha önce kitaplık baktığımız için kafamızda birşeyler oluşmuştu. O yüzden ilk adımı kitaplıkla attık çünkü eğer siz de bizim gibi kitapları çok seviyorsanız, kitapsız bir oda gerçekten çok çirkin geliyor.

Ya da daha güzel bir deyişle;

“Kitapsız bir oda, ruhsuz bir vücut gibidir.” – Cicero

Image

Kitaplık kararından sonra herşey cok kolaylaştı. Resmen ilk adımı atmak gerekiyormuş! Hep söylerlerdi de inanmazdım :)

Kitaplık gelince içine kitapları yerleştirmek en zevkli kısım tabii ki! Evde 2 ayrı kitaplık daha oldugu için buradaki kitaplığı biraz görsel tuttuk. Çok sıkışık yerleştirmedik. Fotoğrafta gördüğünüz geometrik şekiller de duvar süsü aslında. Onları da nereye astığımıza karar verdikten sonra bir kaç tablo asıp kitap okuma köşesini bitirmiş olucağız.

Image

Image

Şimdilik ev bu halde tatlı bir dağınıklık içerisinde!

Bu arada dekorasyonla ilgili tavsiyeleriniz varsa mutlaka duymak isterim!

Happy saturday!

5 Comments

Add yours

+ Leave a Comment